Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia – Kompletne Wydanie na 5LP

No Cześć! I co to się stało?

Wczoraj na FB umieściłem posta zapowiadającego oto takie wydanie:

OST – Lord of the Rings: the Fellowship of the Ring – the Complete Recordings

FOTR-CR

Jak widać na załączonym obrazku: wydanie bardzo ekskluzywne. Z tego co podaje dystrybutor, pudełko jest oprawione w skórę z dodatkami ze złota (prawdziwego czy nie – tego nie wiemy). Do tego jest książeczka no i mapa Śródziemia, rozkładana.

Pod tym anonsem rozgorzała mała, ale żarliwa dyskusja. Po co to? Na co to? Ile jeszcze super wydań się pojawi. To skok na kasę – żali się jeden z komentujących.

Czy też uważasz, że to skok na kasę. Płyta w detalu kosztuje na www.winylowo.com 699,99 zł. Po primerze 6/04/2018 cena wzrośnie. Faktycznie, nie tanie to jest wydawnictwo. Ja jednak nie czuję się okradany przez wydawcę. Z premedytacją bym kupił to wydanie. Z kilku powodów. Pierwszy to oczywiście muzyczny, 5 LP z ponad 180 min muzyki z filmu. Zawiera hiciora Enya’i. No i jest tak wydany, że tylko można westchnąć, ach…

Rozumiem osoby, które sobie tego nie kupią, bo nie każdy musi przecież lubić takie rzeczy. Po pierwsze nie musi być fanem LOTR’a, nie musi lubić wydawać 700 zł na płyty. Nie musi lubić Howarda Shore’a jako kompozytora. Nie musi lubić ekskluzywnych wydań. I ma prawo.

Ja mam jednak takie poczucie, że jeśli się czegoś nie lubi, nie chce się kupić, nie ma się z tym nic wspólnego i nie chce się mieć, to może warto po prostu taka wiadomość zignorować.

Ja mam taki trochę charakter moralizatorski. Nie wynika on z tego, że mnie się chce wszystkich pouczać, jak jest dobrze, a jak jest źle. Bo tak i już.

Chodzi o szanowanie siebie nawzajem i swojego czasu. Jeśli się czymś nie interesuję, to się nie wypowiadam, żeby nie wszczynać dyskusyjnej przepychanki.

Podsumowaując: chętnie nabyłbym taki piękny Box i fajnie by było, gdybym nie musiał się z tego tłumaczyć 😀

Hasło na dziś: Kupuj co chcesz, pieniędzy nie żałuj 😀 😀 😀

Pozdrawiam Was Kochane ludziska 🙂

Pan Winyl

lORD oFthe rings

3 myśli na temat “Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia – Kompletne Wydanie na 5LP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s